| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 1year |
| Warranty: | 1year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Core Components | Pressure vessel |
| Weight | 600kg |
| Working width | 2200mm |
| Snow throwing distance | >12m |
| working pressure | 16-21mpa |
| Working flow | Working flow |
| Color | Customer Required |
