| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 1year |
| Warranty: | 1year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Applicable Industries | Manufacturing Plant Other Building Material Shops |
| Model Numbera | PLE04-10 |
| Suitable Excavator(ton) | 6-30 |
| Core Components | Bearing Pump Magnet cylinder |
| Opening | 450-980mm |
| Depth | 500-1210mm |
| Rated pressure | 230-320kg/cm3 |

